Tauryna Safiro Nutrition

Tauryna

Tauryna jest endogennym, siarkowym aminokwasem, którego naturalna zawartość w ciele ludzkim jest stosunkowo wysoka i wynosi kilkadziesiąt gramów (ok. 1 g na kilogram masy ciała). Tauryna nie jest pozyskiwana w sposób naturalny, całość popytu rynkowego zaspokajana jest przez produkt wytwarzany syntetycznie.

Można wyodrębnić kilka głównych obszarów, w których użycie tauryny jest konieczne. Pierwszym jest przemysł spożywczy, w szczególności produkcja napojów energetyzujących. Kolejnym obszarem, w którym konsumpcja tauryny stale rośnie to odżywki dla sportowców. Z uwagi na fakt, iż w większości diet wegańskich oraz wegetariańskich zawartość tauryny oraz aminokwasów siarkowych jest niewystarczająca, zaleca się osobom pozostającym na tych dietach suplementowanie tauryny.

Aby mleko w proszku dla niemowląt było odpowiednio zbilansowane, konieczny jest dodatek tauryny. W mleku innych ssaków zawartość tauryny jest niewielka (również w mleku krowim; białka serwatkowe stanowią bazę do produkcji mleka dla niemowląt). Niedobór tauryny w początkowych okresach życia negatywnie wpływa m. in. na rozwój mózgu oraz siatkówki.

Odbiorcą tauryny są również wytwórcy pasz, a pośród nich zdecydowanie na pierwsze miejsce wysuwają się producenci karm dla kotów. Kot potrzebuje dla prawidłowego funkcjonowania układu nerwowego oraz metabolizmu dużych ilości tauryny.

Tauryna jest dla kota aminokwasem egzogennym, musi przyjąć go z żywnością. Tauryna coraz częściej dodawana jest również do pasz dla niektórych gatunków ryb (w szczególności łososiowatych) oraz preparatów wzmacniających dla drobiu.

magazyn safiro nutrition

Pakowanie

Tauryna pakowana jest w big-bagi o wadze 1000kg oraz worki o wadze 25kg dostarczane na paletach o wadze 1000kg netto.

Termin ważności

Taurynę należy użyć w ciągu 12 miesięcy od daty produkcji.


Składowanie

Produkt nie jest wrażliwy na warunki zewnętrzne, zalecane jest przechowywanie w warunkach wilgotności nieprzekraczającej 80% oraz unikania transportu, w trakcie którego osiągany jest punkt rosy.

laboratorium safiro nutrition

Specyfikacja fizykochemiczna

Analiz Specyfikacja
HPLC ≥ 99%
NMR ≥ 99%
Strata po suszeniu < 0.2%
Zawartość substancji nieorganicznych ≤ 0.1%
Wygląd Biały proszek
Zawartość metali ciężkich ≤ 10ppm
Arsen ≤ 1ppm
Kadm ≤ 1ppm
Ołów ≤ 1ppm
Rtęć ≤ 0,1ppm
E Coli Negatywny
Salmonella Negatywny
Staphylococcus aureus Negatywny

 

Na życzenie możliwe jest wykonanie następujących, dodatkowych analiz mikrobiologicznych:
Bacillus cereus, Enterobacteriaceae, Clostridium perfringens, ogólną ilość pleśni oraz drożdżaków.